.واحد عمومی

آقا

هفت‌سنگ

دکتر دل

مشرق

یاران جوان آقاموسی

استاد فرشچيان

شانا

اقتصاد پنهان

آوینی

کادر

مهر

خبرآنلاین

مدیانیوز

پارسینه

نت برگ

شرق

نامه

شعبانعلی

تخفیفان

دوربین.نت

 

.....................●●...

 واحد تخصصی

شیرینی خانگی ستاره

دیجی‌کالا

ارانیکو

یک پزشک

کافه کتاب

فرهنگ و ارتباطات

نمایندگی مجاز

فوتبال

کتاب‌خانه شیعه

امروز چی می‌خونه؟

داستان

.....................●●...

 واحد برادران

سیاه مشق

... و غیره

صندلی دو نفره

گوریل فهیم

بابای باران و تابان

اکبر

کلاش دیجیتالی

نگاه مشرقی

سپیدار

سعید با خودش

مهدی طناز

جستار

از هیچ کجا

گرگ بیابان

ع‌ش‌ق

کرگدن

گاوخونی

تخته سیاه

ناسور

به این ترتیب

شمرشناسی

پلخمون

یادداشت های شبانه

نشانی

ساده دل

حاج خلیل

عبید شاکی

شگفت بچه

صعب روزي

مداد سیاه

سبد

blueland

سيم آخر

اتاق 203

روح تکانی

چشم‌هايش

سیاوشون

آرمین

پسرک

خلوت انس

واران

تبعیدی خودخواسته

اون و خودش

روستای فطرت‌آباد

تاکسی‌نوشت

بی‌سایه‌بان

ژانرشناسی

 

.....................●●...

 واحد خواهران

ماه عاشق

قمار عشق

ليلي

اتوپيا

دخترم ستاره

هوای خنک استغنا

پاگرد

سوگلی

سازدهنی

صدای بال پروانه

سارایی عمو

خاتون

شکر و طوطیان هند

هديل

دل نوشته‌ها

حرمت چشمان

گلاره و نارنج طلا

تسنیم

ورود ممنوع

بام راحل

لیلای لیلی

قاریناز

مکث

قدغن

مسطتاب زندگی

.....................●●...

پرشین بلاگ

...........................

 

 

    ? مظلومیت قرآن...

دومین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ایران در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد. مثل تمام همایش‌های ریز و درشتی که هر چند ساعت یک بار در کشور ما برگزار می‌شود و الحمدالله همه‌ی آنها معطوف به نتیجه است. راجع به همایش و... این چند روز زیاد نوشته‌اند و اگر ندیدید فیلمش اینجا هست.
اما روی سخن نه با رئیس سازمان میراث فرهنگی- که دیگر عادت کرده‌ایم به خارق‌العاده بودن این موجود دوست‌داشتنی و محبوب و فامیل رئیس جمهوری- که با قاری بین‌المللی و مشهور قرآن کریم، آقای کریم منصوری است. ایشان علی رغم نامه سوزناکی که منتشر کردند و در آن بیان داشتند: «معمولاً اینجانب در تمام مراسم قرآن مجید را از حفظ تلاوت می کنم و در کنفرانس اخیر گردشگری هم بنده قبل از شروع مراسم تأکید کردم برای اطمینان از آیات مد نظر قرآن بیاورید تا آیات مورد نظر را مرور کنم اما برگزارکنندگان مراسم پاسخ دادند که قرآن را در صحن می آوریم ولی طرز آوردن آنرا برای اینجانب شرح ندادند من هم فکر کردم که مطابق معمول در مراسم گذشته یک فرد آبرومند نظیر پدر شهید، فرزند شهید و... این کار را خواهد کرد. آقای رشیدی مجری تلویزیون هم شاهد هستند ولی وقتی دیدم این اقدام به طرز بی شرمانه ای انجام شد تمام بدنم می لرزید و بیاد مظلومیت قرآن افتادم. از طرفی مجبور بودم برای حفظ عزت وصولت نظام جمهوری اسلامی این کنفرانس بهم نخورد و از سوئی دیگر خود را در قبال حقی که قرآن مجید بر گردن من دارد مستأصل می دیدم. لذا قرائت خود را خلاصه کرده و با شرمندگی از محضر خداوند کریم، رهبر معظم انقلاب، علمای اسلام و مردم خداجوی، شکایت خود را در روز قیامت به پیامبر اکرم(ص) و قرآن کریم مطرح خواهم کرد و از همه علمای بزرگ اسلام و مردم قرآن دوست پوزش می طلبم». سعی در سلب مسوولیت کردند.


 آقای قاری محترم؛
ای کاش قید یک سکه بهار آزادی را می‌زدید و  آنچه که به زعم خود «حفظ عزت وصولت نظام جمهوری اسلامی» است را تفسیر به رای نمی‌نمودید. مگر شک دارید که عزت و صولت نظام جمهوری اسلامی از برکت، نورانیت و عزت قرآن کریم است. اگر شما امتناع می‌کردید از قرائت قرآن و به نشانه اعتراض مجلس را ترک می‌کردید احترام به شان و منزلت قرآن می‌گذاشتید. مراسم به هم‌می خورد! چه اشکالی داشت؟ شان قرآن بالاتر بود یا این همایش که معلوم نیست چه نتیجه‌ای دارد؟ این چه وضعی است که شما که باید بیش از همه عامل به قرآن باشید در این جریان همراه می‌شوید و قرآن آسمانی را از جماعت دف زن تحویل می‌گیرید و بعد از قرائت آن با تمام لرزیدن بدنتان! تا لبه سن می‌آیید و قرآن را تحویل همان گروه می‌دهید تا با زدن دف آن را از مجلس خارج کنند.
شما که سابقه‌تان درخشان است. چرا ایستادید و با اذن و آگاهی به مظلومیت قرآن‌ به خاطر مصلحت‌سنجی سطحی همراه برگزارکنندگان مراسم شدید؟ چگونه می‌خواهید روز قیامت به پیامبر اکرم(ص) و قرآن کریم شکایت کنید؟ شما خودتان هم در این ماجرا دخیل بودید.
ای کاش به خاطر حفظ شان قرآن کریم وبه نشانه اعتراض آن مجلس را ترک می کردید. شما در مقابل قرآن مسوولید نه مصلحت مراسم و آبروی نداشته‌ی برگزارکنندگان.

خدا دلهای ما را به نور قرآن روشن کند و خطاهای خواسته و ناخواسته‌ی ما را ببخشاید.


 
۱۳۸٧/۸/٢٦ :: ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ بوقت چشم‌هایش...

شاخه گل ()