پرسپولیس را از دست این «آقا»نجــات‌دهید...

1 - قانونی قدیمی و نانوشته می‌گوید اضمحلال هر جامعه‌ای زمانی از راه می‌رسد که آدم‌های بزرگ عهده‌دار کارهای کوچک شوند و آدم‌های کوچک را به مصدر کارهای بزرگ بنشانند! امروز در پرسپولیس دقیقا اتفاق دوم رخ داده است.
ما را به خاطر این صراحت لهجه ببخشید. دیری صبوری کردیم تا چه بسا نسیم خنکی جهنم پرسپولیس را برای هوادارانش خنک‌تر کند، اما افسوس که حاصل زمامداری مدیران در مردمی‌ترین تیم این مملکت، آتش از پشت آتش بود. سپاهان را عالی بستند و به ترکیه بردند، مس را برای درخشش در آسیا آماده می‌کنند، استقلال تکاپویی جدی برای تکرار عنوان قهرمانی‌اش را از سر گرفته و حتی از استیل‌آذین هم بومی موفقیت و شگفتی می‌آید، اما پرسپولیس... حال شما خوب است آقای حاج‌عباس انصاری‌فرد؟!
2 - شما فکر می‌کنید اگر پرسپولیس مدیر‌عامل نداشت چه اتفاقی می‌افتاد؟ نه، جدی باشید لطفا! چند لحظه به این فکر کنید که اگر از پایان لیگ قبلی تا امروز، عنصری موسوم به مدیر‌عامل در این تیم وجود نداشت، چه پیش می‌آمد. بگذارید با هم حدس بزنیم؛ پرسپولیس به واسطه اهمال در پرداخت بدهی‌هایش در آستانه تعلیق قرار می‌گرفت، بازیکنی قدیمی، چند پسته و کارگر مثل پژمان نوری این تیم را ترک می‌کرد، سرخپوشان نمی‌توانستند مهره کار آمدی را بگیرند، بازیکنی مثل امیرحسین صادقی از این باشگاه به عنوان طعمه‌ای برای پیوستن به رقیب دیرینه سود می‌برد، تکلیف سرمربی تیم مشخص نمی‌شد، تمرینات شکل جدی به خودش نمی‌گرفت و... خوشوقتیم که به سمع و نظرتان برسانیم امروز که پرسپولیس به اصطلاح مدیر‌عامل دارد، نه تنها تمام اتفاقات مزبور رخ داده، که مصیبتی به نام «مصاحبه‌های انصاری‌فرد» هم به سلسله نگون‌بختی‌های سرخپوشان اضافه شده است؛ آدمی که حرف می‌زند و از رد کردن «نیکبختی» می‌گوید که قرارداد دارد و البته از نگه‌داشتن علی کریمی حرف می‌زند؛ کسی که قراردادش به پایان رسیده و حتی یک تلفن هم از سوی باشگاه به او نشده است! هوادار با شما چه کند آقای حاج‌عباس انصاری‌فرد؟
3 - شخص مدیر‌عامل باشگاه پرسپولیس اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام فرموده‌اند «موضع ما برابر پژمان نوری سکوت است»؛ گویا ایشان تصور کرده در مورد «پرونده انتخابات» مورد سوال واقع شده که سکوت کرده! در غیر این صورت، چگونه می‌توان پذیرفت نفر اول پرسپولیس در برابر یکی از معدود ستاره‌های آرام و زحمتکش تیمش ساکت بماند. این آیا دال بر ناتوانی انصاری‌فرد نیست؟ هم او که از آشوبی و حقی به عنوان خریدهایش حرف می‌زد، اما نامبردگان سر از مس و صبا درآوردند، چونان که الونگ الونگ راهی اتریش شد یا رحمتی به این نتیجه رسید که هر جایی برود، پرسپولیس نمی‌شود. شما دقیقا مشغول چه کاری تشریف دارید آقای حاج‌عباس انصاری‌فرد؟
4 - استاد قول قهرمانی داده‌اند. نه، شش ما پیش را نمی‌گوییم که تازه مدیر‌عامل شده بودند و قول فتح سه جام را می‌دادند، منظورمان چهار ماه پیش هم نیست که فرمودند لیگ از دست رفته، اما دو جام دیگر را می‌گیریم، اتفاقا از دو ماه پیش هم حرف نمی‌زنیم که عقیده داشتند از کف رفتن دو جام داخلی مهم نیست و قرار گذاشتند قهرمانی آسیا را جشن بگیرند! امروز از قول دیروزشان می‌گوییم که وعده فتح لیگ نهم را دادند! بسیار خب، به پاس خوش‌قولی‌های قبلی‌تان، حرف‌تان را باور کردیم آقای حاج‌عباس انصاری‌فرد؟
5 - ظاهرا قضیه استخدام تاپ‌مولر هم منتفی شده که ایشان فرمودند« به زودی جانشین این آلمانی را معرفی می‌کنیم.» گویا پیدا کردن «جانشین» کسی که خودش یک لحظه هم سرمربی تیم نبوده، یکی از هنرهای مدیریتی منحصر به فرد حاج‌عباس است! نه آقای عزیز، ما به شما اطمینان نداریم. شما با این پرسپولیس‌تان، میان آن همه گرگ، بدون تعارف فصل بعد را باید برای بقا بجنگید. این از بد روزگار است که جنابعالی با آن رزومه‌تان و این عملکردتان، معتمد خانواده میلیونی پرسپولیس می‌شوید تا در دوران حیاتی و سرنوشت‌ساز نقل و انتقالات، کمر تیم را بکشنید. حالا که در این آشفته بازار، قدرتی را برای سامان بخشیدن به شرایط پرسپولیس نمی‌بینیم، ای کاش خودتان «معرفت» به خرج می‌دادید و این ویرانه را رها می‌کردید تا دیگر یک تیم محلی، ‌زمین تمرین سرخپوشان را اجاره نکند و بازیکنان را بعد از 20 دقیقه بیرون نریزد!

رسول بهروش، روزنامه گل

/ 1 نظر / 5 بازدید
جستار

تو فکر می کنی کلا"اوضاع فوتبال مملکت می زونه که اوضاع پرسپولیس می زون باشه؟[نیشخند]ما که امسال تو همه جام ها و مقدماتی جام جهانی .... زه زدیم [نیشخند]پرسپولیس هم روش[نیشخند]حرص و جوش نخور برادر[ساکت]