هم بغض...

سعید از دوستان خوب من است. در یک سفر همدیگر را پیدا کردیم. من با سعید شباهت‌های بسیار زیادی داریم. یک جورهایی هم حس و حالیم و هم بغضيم. چند وقت است علاوه بر وبلاگ‌های مختلف وبلاگ پایین را به طور منظم و روزانه می‌نویسد. شاید کمی حرفم دخترانه باشد، اما نوشته‌های پایین را به شدت دوست دارم. راجع به نوشته‌هایش در آینده مفصل می نویسم. این کلمات را بگذارید به حساب همان حس و حال و بغض مشترک.

« نشانه‌هاي دوست‌داشتن همه وجودت را گرفته. دوست داري. دوست داريَش. با بغضَش بغض مي‌كني، با خنده‌اش مي‌خندي و با گريه‌اش اشك مي‌ريزي. نَفَس به نَفَسَش، نفس مي‌كشي. قدم به قدمش راه.
شانه‌هايت را بالا نينداز. اشك‌هايت را پنهان نكن. بيني‌ات قرمز شده، و اين نشانه‌ خوبي است براي فهميدن اشك‌هاي چند روزه‌ات كه هنوز ادامه دارد. لرزش شانه‌هايت و خيره نگاه كردن‌ات را چكار مي‌خواهي بكني؟
باد تند نمي‌آيد اما انگار مي‌خواهد تو را از روي نيمكتي كه نشسته‌اي بلند كند. بلند شو و راه برو. بلند شو، همه مسير را راه برو و بخند. و گره كن. و همه آن قدم‌هايي كه باهم برداشته‌ايد را بردار. قدم‌هايت را به يادگار بردار. اين حس را خيلي‌ها داشته و دارند. خيلي‌ها اين حس را هنوز دارند. خيال مي‌كني، همه آنها كه روزهاي باراني در بلوار كشاورز قدم مي‌زنند و از ميدان وليعصر تا پارك لاله را 20 دقيقه‌اي مي‌روند و بعد به سمت ديگري خيابان را و راهشان را ادامه مي‌دهند، براي كاري يا انگيزه‌اي غير از تو اينكار را مي‌كنند؟ خيال مي‌كني كسي جز تو نيست كه بداند مسير پارك لاله تا ميدان هفت تير 40 دقيقه است؟
بلند مي‌شوي. من مي‌دانم. اين نيمكت روبروي خيابان فلسطين هميشه براي تو نمي‌ماند. تو يكي از آنها هستي كه از آن خاطره داري. تو يكي از آنها هستي كه هميشه قرارهايت را با خلوتي آن هماهنگ مي‌كردي.
نشانه‌هاي دوست داشتن همين‌ها هستند. همين‌ها هستند كه تو را ساخته‌اند. هم‌پاي او و هم‌گام او. همين شانه بالا انداختن‌ات. همين كه موقع گريه چند روزه دماغ‌ات قرمز مي‌شود. همين كه وقتي دلت تنگ مي‌شود، موهاي سرت را از فرق وسط باز مي‌كني؛‌ كه مدل قرار گرفتن روسري روي سرت عوض مي‌شود. همه اينها نشانه‌هاي دوست داشتن است.
باد تند نمي‌آيد، اما مي‌تواند تو را بلند كند. بلند شو و اشك‌هايت را زود پاك كن.»

/ 9 نظر / 5 بازدید
سعيد

نکن اينکار را پسر. ايی حرفها يعنی چه؟‌ نکن پسر. تو اشکت در آمد من عرقم از شرمندگی! نگاه کن. پيشانيم غرق شرمندگی است.

حميد

اتفاقا چقدر هم به‌هم می‌آييد!

تسنيم

همه اش خوب بود ها! ولی اين «شايد کمی حرفم دخترانه باشد...» يه خورده يه جورايی بود!!!

سميه

و ما همچنان دوره می کنيم... روز را... شب را... هنوز را

بدری

عاشقانه‌هایی را که جمع کردی در صفحه‌های کاغذ کاهی به نام "سلام دنیا" و دوستانی که آن را دیده‌اند شاید ۱۰ نفر هم نشوند و پیش شما محفوظ اند. اگر ما بخواهیم می دهید بخوانیم شان؟

ساره گودرزي

شايد دوست ندارد كسي اشك‌ها و چشم‌هايش را بيا هم ببيند ... ! آخر غرور هم براي خودش دنيايي دارد .

ابر آسمون

سلام عالی بود چند وقت بود که دلم یه متن خیلی قشنگ می خواست واقعا با خوندن این مطلب یه حس خوبی بهم دست داد وبلاگ خیلی جالبی داری فقط چرا خواهر ها و برادرها رو جدا کردی

سارا

به شما حق می دهم که به شدت دوست داشته باشيد اين نوشته ها را...

یه آشنا

بعضی ها تو نوشته هاشون یه جورایین که بیرونش نیستند به نظر تو اینهمه تفاوت درون و بیرون از کجاست؟ چند علت می تونه داشته باشه : ریا، تظاهر، منفعت، .... نمی دونم تو انتخاب کن، تو بهتر بلدی این چیزارو بیشتر توی آینه نگاه کن ببین اونی رو که اون طرف ایستاده می شناسی یا خیلی بیراهه رفتی!