اصلا لیگ برتر نداشته باشیم چه می‌شود؟ هیچی نمی‌شود...

-راست به دوربین برنامه 90 نگاه می‌کند و می‌گوید:«باشگاه که پول نمی‌دهد، رفتم 50 میلیون تومن وام گرفتم که زن و بچه این چند وقت بی‌پول نمونند.»

 

- تلویزیون، وزیر کار ، رفاه و امور اجتماعی را  در فروشگاهی نشان می‌دهد که با لبخند به زنی مستاصل می‌گوید:«من که اعلام کردم، شما در سری بعدی دریافت سبد کالا هستید، تا هفته دیگر اسم‌تان را اعلام می‌کنیم.» زن فقط نگاه می‌کند.


بی‌تعارف و هر عنوان دیگری چون بلد نیستیم و نبودیم و نمی‌خواهیم بلد باشیم در وضعیتی که فاصله‌های اجتماعی و اقتصادی به شدت زیاد است، آیینه‌ی دق ساخته‌ایم برای اکثریتی از مردم به نام فوتبال. فوتبالی که دیگر ورزش محسوب نمی‌شود، کسب و کار است.

کسب و کاری که عده‌ای بازیکن دارد، عده‌ای مربی و عوامل، عده‎ای رییس و تا بخواهید عوامل کناری و دلال و استفاده‌کن! اسباب مقایسه و حساب کردن آن که یک کارمند یا کارگر باید چند سال کار کند که پول یک فصل آقایان فوتبالیست را درآورند که بیشتر وقت‌ها به یک عمر کفاف نمی‌دهد  و چندین عمر می‌طلبد.

 بازیکنان اعتصاب می‌کنند و سر تمرین نمی‌روند. چون پولشان را ندادند. پولشان برای 9 ماه بازی کردن خیلی وقت‌ها بیشتر از یک میلیارد تومان است. بعد مصاحبه می‌کنند که می‌خواهیم مردم ببینند در چه وضعیت بدی به سر می‌بریم.

 حالا تصور کنید اصلا لیگ برتر نداشته باشیم. تعطیلش کنیم. چه اتفاقی می‌افتد؟ ما که آن چنان کشور صاحب فوتبالی نیستیم و جماعت فوتبالیست‎هایمان هم خیلی هنر کنند لیگ‌های در و داغان و بی خودی پول‌دارحاشیه خلیج فارس توپ بزنند. سالی یکی و دوبار تیم ملی می‌خواهیم که می‌شود بازی‌های استانی و منطقه‌ای داشته باشیم بهترین نفرات را دعوت کنند و بروند برای بازی‌های ملی.

 می‎توانید حدس بزنید با تعطیل کردن لیگ و اصلا نداشتن آن با این وضع غیرحرفه‌ای و بی مسوولیت‌، چقدر دغدغه‎ها کم می‌شود؟

چقدر نفر-سال از عمر هواداران و لیدرها بی‌جهت و بی‌خود هدر نمی‌رود که بعد از سال‌ها  به خودشان بیایند و ببینند هیچ ندارند. تازه تعداد روزنامه‎های ورزشی‌مان که الحمدالله همه در پی اطلاع رسانی درست و آگاهی بخشی! هستند هم به اعتدال می‌رسد.

بی نوا فوتبالیست‌های نسل‌های قدیم که با چه حسرت و واهمه‌ای به حالای فوتبال نگاه می‌کنند و چه آهی می‌کشند از عمر رفته و معاش نصفه و نیمه. . .

باور کنید اگر لیگ برتر و لیگ دسته اول و ... تعطیل و مسابقات استانی به شکل محدود برگزار شود، هیچ اتفاقی نمی‌افتد و فوتبال دوباره رشته‌‍‌ای ورزشی می‌شود و جماعت فوتبالی هم می‌روند دنبال کسب و کاری که مفیدتر باشد.  

 

این متن در پارسینه به همراه نظرهای مخاطبان

/ 2 نظر / 40 بازدید
وبلاگ 5040

سلام.وبلاگ خوبی دارید.اگه با تبادل لینک موافق هستید ما رو به اسم "وبلاگ 5040 (جملات زیبا)" لینک کنید و به ما خبر بدید تا شما رو در قسمت "ادامه لیست وبلاگ ها" دوستان وبنویس وبلاگمون لینک کنیم.ممنون. درس وبلاگ : panjah40.blogfa.com

جستار

گفتم اين عيد به ديدار خودم هم بروم ... سال نو مبارك