مظلومیت قرآن...

دومین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ایران در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد. مثل تمام همایش‌های ریز و درشتی که هر چند ساعت یک بار در کشور ما برگزار می‌شود و الحمدالله همه‌ی آنها معطوف به نتیجه است. راجع به همایش و... این چند روز زیاد نوشته‌اند و اگر ندیدید فیلمش اینجا هست.
اما روی سخن نه با رئیس سازمان میراث فرهنگی- که دیگر عادت کرده‌ایم به خارق‌العاده بودن این موجود دوست‌داشتنی و محبوب و فامیل رئیس جمهوری- که با قاری بین‌المللی و مشهور قرآن کریم، آقای کریم منصوری است. ایشان علی رغم نامه سوزناکی که منتشر کردند و در آن بیان داشتند: «معمولاً اینجانب در تمام مراسم قرآن مجید را از حفظ تلاوت می کنم و در کنفرانس اخیر گردشگری هم بنده قبل از شروع مراسم تأکید کردم برای اطمینان از آیات مد نظر قرآن بیاورید تا آیات مورد نظر را مرور کنم اما برگزارکنندگان مراسم پاسخ دادند که قرآن را در صحن می آوریم ولی طرز آوردن آنرا برای اینجانب شرح ندادند من هم فکر کردم که مطابق معمول در مراسم گذشته یک فرد آبرومند نظیر پدر شهید، فرزند شهید و... این کار را خواهد کرد. آقای رشیدی مجری تلویزیون هم شاهد هستند ولی وقتی دیدم این اقدام به طرز بی شرمانه ای انجام شد تمام بدنم می لرزید و بیاد مظلومیت قرآن افتادم. از طرفی مجبور بودم برای حفظ عزت وصولت نظام جمهوری اسلامی این کنفرانس بهم نخورد و از سوئی دیگر خود را در قبال حقی که قرآن مجید بر گردن من دارد مستأصل می دیدم. لذا قرائت خود را خلاصه کرده و با شرمندگی از محضر خداوند کریم، رهبر معظم انقلاب، علمای اسلام و مردم خداجوی، شکایت خود را در روز قیامت به پیامبر اکرم(ص) و قرآن کریم مطرح خواهم کرد و از همه علمای بزرگ اسلام و مردم قرآن دوست پوزش می طلبم». سعی در سلب مسوولیت کردند.


 آقای قاری محترم؛
ای کاش قید یک سکه بهار آزادی را می‌زدید و  آنچه که به زعم خود «حفظ عزت وصولت نظام جمهوری اسلامی» است را تفسیر به رای نمی‌نمودید. مگر شک دارید که عزت و صولت نظام جمهوری اسلامی از برکت، نورانیت و عزت قرآن کریم است. اگر شما امتناع می‌کردید از قرائت قرآن و به نشانه اعتراض مجلس را ترک می‌کردید احترام به شان و منزلت قرآن می‌گذاشتید. مراسم به هم‌می خورد! چه اشکالی داشت؟ شان قرآن بالاتر بود یا این همایش که معلوم نیست چه نتیجه‌ای دارد؟ این چه وضعی است که شما که باید بیش از همه عامل به قرآن باشید در این جریان همراه می‌شوید و قرآن آسمانی را از جماعت دف زن تحویل می‌گیرید و بعد از قرائت آن با تمام لرزیدن بدنتان! تا لبه سن می‌آیید و قرآن را تحویل همان گروه می‌دهید تا با زدن دف آن را از مجلس خارج کنند.
شما که سابقه‌تان درخشان است. چرا ایستادید و با اذن و آگاهی به مظلومیت قرآن‌ به خاطر مصلحت‌سنجی سطحی همراه برگزارکنندگان مراسم شدید؟ چگونه می‌خواهید روز قیامت به پیامبر اکرم(ص) و قرآن کریم شکایت کنید؟ شما خودتان هم در این ماجرا دخیل بودید.
ای کاش به خاطر حفظ شان قرآن کریم وبه نشانه اعتراض آن مجلس را ترک می کردید. شما در مقابل قرآن مسوولید نه مصلحت مراسم و آبروی نداشته‌ی برگزارکنندگان.

خدا دلهای ما را به نور قرآن روشن کند و خطاهای خواسته و ناخواسته‌ی ما را ببخشاید.

/ 8 نظر / 9 بازدید
WWW.YAOO.IR

به نام خدا سلام هموطن گرامی سایت یااو در نظر دارد با یاری شما عزیزان به خدمتگزاری هرچه بهتر به مردم عزیز کشورمان بپردازد. لطفا در صورت تمایل سایت ما را با نام " پایگاه اطلاع رسانی ایرانیان " در سایت خود درج کنید. در ضمن برای افزایش بازدید خود نام در خواستی خود را به ما ارسال کنید تا ما نیز پس از بررسی سایت شما را درج کنیم. با تشکر " سایت یااو بزرگترین سایت اطلاع رسانی در ایران " WWW.YAOO.IR [هورا]

احسان

سلام. در مورد موضوع اظهار نظر نمی کنم. فقط محض اطلاع امیرم باید بگم که متاسفانه یه سکه خیلی کمتر از دستمزد واقعیه ایشون هست!

فرزند135

سلام تا حدودی حرفاتون رو قبول دارم ولی اگر منم اونجا بودم شاید [سوال]همین کارو می کردم، شما که تو اون فضا نبودید مصلحت در هر جوی اقتضای خاص خودش رو داره! شایدفکر خیلی مسائل مثل: پول بیت المال و آبروی خیلی افراد و ... رو کردند یک طرفه قضاوت می کنید!!!!!

محسن

امیر جون این عزیز دل برادر و برادر ارزشی و خوش صوت گویا برای هر مراسم 700 تا می چوقند کاری به این یارو ندارم اما واقعا آوردن قران از سوی یه گروه دف زن اینقدر مهمه واقعا این توهین به قرآنه یا قران علم شده این مشایی .... زمین بخوره به نظرم حرمت قران حتما با این مسائل خدشه دار نمی شه این ها بازیه

سمیرا

اندکی صبر کنید هنوز مانده تا شاهکارهای این مشایی مستر بین را نظاره کنیم!

خورشید

تيم مطبوعاتي پژمان راهبر، دوباره در روزنامه خورشيد http://khorshidnewspaper.blogfa.com

آقا بس کنید تو رو خدا این حرفا رو. قرآن خودش صاحاب داره به من و شما هم ربط نداره. ثانیا اگه بنا به دلسوزی برای قرآنه، عزیز من هر روز صد هزار دفعه قرآن رو پاره می کنیم، ‌دفن می کنیم، مچاله می کنیم. عزیز دل من ماجرا چیز دیگه ای. خودتو گول نزن. آخر این که به نظر بنده هیچ اشکالی تو مراسم نبوده و بی حرمتی صورت نگرفته.