موز در آسایگاه پنگوئن...

چهارشنبه بعدظهر بود. ورد زبون پنگوئن‎ها فقط یه جمله: "فردا رو مرخصی می‎دن؟" جالب بود هیچ کس نمی‎دونست اما همه از همیدیگه می‌پرسیدیم. به محسن گفتم : "گرد و غبار سربازی نشسته رو بدنمون ." حموم هم خلوت بود، آبش هم استثنائا گرم. گفت منم می‌یام.بعد از استحمام، لبه‌های حوله و لنگ رو بالا زدیم و بدون اینکه کسی بهمون بگه افتادیم به بیگاری حمام. تمومش رو سابیدیم و آب کشی کردیم. بماند که بلافاصله بعد تز بیرون اومدن ما بچه های بیگاری آشپزخانه تشریف بردند داخل و حکایت روز از نو ... شروع شد.
تو آسایشگاه پنگوئن کاشف، ارشد آسایشگاه، مشغول مطالعه بود. محسن رفت طرفش . یک دفعه صداش دراومد که : موز! ظاهرا بچه ها خورده بودن و سهم ما هم محفوظ مانده بود. خوردیم.
فردا صبح ساعت یک ربع به پنچ کوبیدن به در که یعنی برپا... محسن بیدار شده بود اما دیرتر از بقیه بلند شد و بلافاصله رفت بیرون. چند دقیقه بعد که برگشت با صدای بلند که کمی هم حزن و عصبیت توش داشت، داد زد: "من بدونم این موز دیروز، پیشنهاد کی بود؟"

****

خاطرات و احوالجویی‌های دوران آموزشی سربازی ما را که معروف به آسایشگاه پنگوئن دوره ۴١٧ بود، را اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

/ 4 نظر / 5 بازدید
سحر

در تمام ترديدهاو شايدهايم بدان! تنها تويي که بايدي... تنها تو... حتي به خودت هم دل مبند مي رسد روزي که حتي نگاهت را نمي شناسي به جز حضور تو هيچ چيز اين جهان بيکرانه را جدي نگرفته ام حتي عشق را... سلام روزت بخير باشه مهربون...كلبه قشنگي داري ...دوست داشتي با قدمهاي سبزت كلبه كوچك آبجي سحر هم مزين كن...روز دل انگيزي داشته باشي

هادی

حاجی شما که تموم کردی ما باید آماده شیم که بریم پا بکوبیم [نگران]

فاطمه

خواندیم و کلی لذت بردیم. بعدش فکر کنم این آقا محسن دوست گرام شما یه مشکل دیگه ای داشته باشن. تا جایی که ما می دونیم موز آدم رو مجبور نمی کنه اینطوری بپرن بیرون!!!