سلام سی سالگی...

کلمه‌ها بچرخند دور سرت و بمانی که چه بنویسی... به هزار شکل سانسور کنی کلمه‌ها را که مبادا بربخورد به گوشه‌ای از شخصیت ساخته و پرداخته شده‌ات در ذهن دیگران از خودت. که ما آدم‌ها چه استادیم در چارچوب کشی‌های ذهنی و در بند کردن خودمان بدون این که بندی باشد و چقدر هم خوب حیران می‌شویم. حیران می‌شویم و فکر می‌کنیم ما را انداخته‌اند توی کوچه، هرچند مطمئنم که اگر هم توی کوچه افتاده باشیم باز لای در باز است که یعنی برگرد.
امروز دهه سوم زندگی از چو منی کنده می‌شود و محکم پرتم می‌کنند در دهه‌ی دیگر. بخواهی نخواهی می‌گذرد. بفهمی و نفهمی هم می‌گذرد. هرجند که راحت‎تری نفهمی. بگذریم.
روزگار عجیبی است و حیرت فراوان. از آدمیزادهایی چون خود من که چه بازی را جدی گرفته‌اند. اگر نبود همین توجیهات و بهانه‌های ساختگی خودمان زندگی رنگ و روی راحتری داشت.
خدایا شکر. شکر بر تمامی داده‌ها و نداده‌هایت. آرامشت. عرضه نخوردن مال مردم . نماز و بندگیت.
دم همه شما گرم و تنتان سالم. جیبتان پرپول و دلتان خوش و روزگارتان از هرچه کلاهبردار خالی. رزقتان حلال و نانتان گرم.
این گل‌های زیبا را امروز ستاه بانو فرستاد محل کار و مقادیر فراوانی ما را ذوق زده نمود و چه پزی دادیم به رفقای مجرد. خدا حفظش کند.

/ 6 نظر / 25 بازدید
حمید

سلام تولدت مبارک به جمع پیرمردهای 30 ساله خوش اومدی منتظر ورودت به جمع بابا ها هستیم پ.ن من قبل از سی سالگی فکر می کردم "بعضی وقتها دنیا با نفهمیدن قشنگ تره" بعدش فهمیدم "بیشتر وقت ها وقتها دنیا با نفهمیدن قشنگ تره" امیدوارم به این نرسم که "همیشه دنیا با نفهمیدن قشنگ تره"

سمیرا

تولدتون مبارك ببخشيد چند روز تاخير كردم در تبريك گفتن ..اما ما هميشه به ياد دوستان قديم هستيم...دست ستاره بانو هم درد نكند...

سمیه

حفظها الله و حفظک. تولدتان مبارک. عمرتون گل نباشه.