يک خط ممتد...يک سقف...

يك خط كشيدم. يك خط ممتد. انتهاي خط ماندم با آن چه كنم. به ذهنم رسيد كه رودخانه‌اش كنم، اما رودخانه كه يك خط صاف نمی‌شود. می‌چرخد و می‌پيچد؛ دريا هم موج دارد، نمی‌شود.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

به ذهنم رسيد كه سقفش كنم؛ سقف يك خانه، مثل جزيره‌ي به يادماندني سالهاي نه چندان دور.... سقفي براي يك خانه . خانه‌اي كه شايد پنچره‌هايش رو به دريا باشد؛ اما حالا تنها يك خط ممتد كشيده‌ام كه می‌تواند تبديل به خيلي چيزها شود.

در انديشه‌ي آنم كه به ديوار خانه تابلويي را آويزان كنم و روي آن با خطي روشن و چشم نواز بنويسم:

عشق است و آتش و خون

داغ است و درد دوری

کی می‌توان نگفتن

کی می‌توان صبوری...

 

کی می‌توان نرفتن

گیرم پری نمانده

گیرم که سوختیم و خاکستری نمانده...

 

با دوست عشق زیباست

با یار بی‌قراری

از دوست درد ماند و از یار یادگاری...

 

گفتی از روز سفر

گفتم از من مگذر

مجنون ..... لیلا .....

/ 9 نظر / 5 بازدید
سميه

تنها رهایت کی کنم؟ تو با منی هر صبح و شب آمیخته با عطر تو، هم جان و هم پیراهنم از کار و بار و کسب خود، افتاده عقل بی‌نوا چون برندارد عشق تو، یک لحظه دست از دامنم

مهران فره راز

با سلام. من مهران فره راز هستم . ۲۴ سال سن دارم و در بلوار ابوذر خيابان پيروزی تهران زندگی می کنم . من يک وبلاگ دارم که تازه درستش کردم ... وبلاگ من تشکیل شده از اخبار و اتفاقات روز دنیاکه خودم بهشون علاقه دارم ... بهتون پيشنهاد مي کنم که نوشته های منو بخونید چون جالبه... و خوشحال ميشم اگر نظری داشتيد برم بنویسید ... از دوستانی هم که به این وبلاگ سر می زنن میخوام که به وبلاگ من هم تشریف بیارن و نوشته های منو بخونن و نظرشونو در مورد نوشته های من به من بگن. با تشکر... مهران فره راز. وبلاگ من :

مهدی

سلام در وبلاگم مطلبی در نقد اغما نوشته ام. خوشحال ميشم نظر تو رو هم در اين رابطه بدونم.

سميرا

اينها آرامش بعد از دفاعه...خوشحال باش

مرد تنهای شب۶۶۶ ( آرش عليزاده)

پیراهن گلدارت از روی بند تاب در باد می خورد و من افتاده بودم به سرگردانی روی زمین تیره. باد از پشت موی تو می وزید و من خواب چشمان تو را می دیدم. یا با چشمان تو می دیدم خودم را که داشتم نگاهت می کردم... شب را کشیده بودند به روی شهر و من با ستاره ها فال می گرفتم تا ببینم کدامشان خواهند افتاد از آنهمه ارتفاع و آتش خواهند گرفت. آتش من گرفته بودم. از چشم از قلب از لب از هرجایی که ربطی به تو پیدا می کرد آتش گرفته بودم و باد شعله ور می کردم.

ساره

مرد شب از راه مي‌رسد با دو دست با دو نگاه با دو پا ....

تسنيم

سلام. طاعات قبول حق. عیدتون مبارک باشه اخوی! البته خلاصی از پايان‌نامه هم مبارکه. انشالله مراحل بعدی.خبردار نشدم وگرنه زودتر تبريک ميگفتم. در پناه حق.

پریشون

کی می‌توان نگفتن کی می‌توان صبوری... همیشه ...

شمع ها را که روشن کردی اگر شد مرا هم دعا کن

این خط را اگر خیال امتداد باشد به همین صافی با عشق و خون چه کار ؟! اما چه خوب گفتی از دوست درد ماند و از یار یادگاری ... همه چیز به آن آسانی نبود که می گفتی . همه چیز دست من نبود که ساده بخواهم و بشود . خواب من از همه سبک تر است گویا . و بازی هایم کودکانه تر ... . دعا کن که یا بشود یا نشود !