ما فقط "عادل‌شو" می‌بینیم...

عید سال 1380 در پارک مرکزی خرمشهر نشسته بودم و سرگرم نوشتن سفرنامه‌ی آبادان و خرمشهر. با شوق ارتباطات و رسانه می‌خواندم، سال‌های اول کارشناسی. چند نفر از جوان‌های خرمشهری آمدند و شروع کردن با رفتارها و کلمه‌های منحصر به خودشان شلوغ کردن. یکی‌شان که شیطون‌تر بود جلو آمد. ایستاد و در دفترم سرکی کشید و گفت: «شما خبرنگارید؟» نگذاشت جواب دهم و ادامه داد: « آقا ترو خدا بنویس به بچه های بندر برسند ما اینجا امکانات نداریم...» تند تند و پشت سرهم حرف می‌زد. رسیدیم به این‌که پرسیدم:« شما اینجا چه برنامه‌هایی رو نگاه می‌کنید{از تلویزیون}؟» گفت: «ما اینجا شبکه‌های کویت و بحرین رو می‌بینیم». گفتم: « شبکه‌های داخلی چی؟» گفت: « ما فقط "عادل‌شو" می‌بینیم» گفتم: «عادل شو؟» گفت: «آره دیگه...عادل... نود...!»
***
نمی خواهم و قصد این را هم ندارم که جریان برنامه‌ی ورزشی نود و حکایات این چند هفته و برنامه کوتاه شده و قطع پیامک برنامه و فشار سازمان تربیت بدنی را تعریف کنم. که همه می‌دانید چه گذشته است.
مساله اینجاست که دیگر آن قدر این آش شور شده است که صدای همه را درآورده. ناکارآمدی و مشکلات ساختاری و نامتخصص بودن مسوولان تربیت بدنی آن‌اندازه آشکار است که هیچ‌گونه نمی‌توان توجیهش کرد. نگاه کنید در ایام گذشته کدام مساله را بی حاشیه و بدون حرف و حدیث گذرانده‌ایم؟ فدراسیون فوتبال تا مرز تعلیق رفت....استقلال و پرسپولیس که تیم‌های تحت پوشش تربیت بدنی هستند هر کدام در مقاطعی به چه روزی افتادند... اگر در المپیک، ساعی طلا نمی‌آورد، ما می‌ماندیم و یک مدال برنز از پرافتخارترین ورزش کشورمان. ساعی هم که طلا گرفت به خاطر پشتکار و از خود گذشتگی خودش بود نه برنامه‌های پشتیبانی کننده سازمان تربیت بدنی با هزینه‌های اعلام شده‌ی گزافش....

عکس: محمد آرمند

ای کاش محمد علی‌آبادی- رییس فعلی سازمان تربیت بدنی-  به خاطر تجربیاتش در ساخت و ساز وزیر مسکن می‌شد و به مردم خدمت می‌کرد و تربیت بدنی را می‌گذاشت برای اهلش که می‌شناسند و می‌دانند. آن وقت دیگر آخوندی نامی پیدا نمی شد که با بیست و دو سه سال سن و بدون هیچ تجربه‌ی کاری بیاید آن‌گونه برای رسانه و مردم عرض‌اندام کند و در آخر هم انتقادهای به‌جا و به‌حق از عملکرد ضعیفشان را نشانه ضدیت با دولت.
برنامه نود یک فرصت عالی و طلایی است. مشارکت فعال یک و نیم میلیونی مخاطبان تلویزیون در برنامه یعنی پرطرفدارترین برنامه تلویزیون که در عرض 10 سال نه تنها از کیفیت آن کاسته نشده بلکه جذاب تر و بهتر شده است. این یعنی یک فرصت عالی برای سیاستگذاران رسانه‌ای که به راحتی دارد از بین می‌‌رود.

حمایت دانشجویان دانشگاه شریف از 90


استاد قاضی‌زاده در رادیو گفت‌وگو می‌گفت: مسولان ما قبل از رسیدن به پست و مقام دریادل هستند و اهل و طرفدار انتقاد. اما تا به مقامی منصوب می‌شوند دریا می‌خشکد و اگر کسی ازشان و عملشان انتقاد کند... ای کاش صبر و تحملشان بیشتر باشد.
این برخوردهای حذفی به جز بی اعتماد کردن مخاطب به رسانه چه حاصلی دارد؟ شبکه‌های ماهواره‌ای آن طرفی مراتب تقدیر و تشکرشان را باید به خوبی از این عملکرد بیان کنند...
چه گل‌نزن‌هایی شدیم‌ها...!

 

/ 9 نظر / 5 بازدید
روح الله

فقط دم از این است که ما طرفدار آزادی بیان هستیم...منم در این رابطه نوشتم...واقعا برای خودمون متاسفم که ....موفق باشید[گل]

رضا

سلام برادر. انگار اینجا ایرانه ها. باید همیشه دعا کنی بتونی فقط نفس بکشی

جستار

انتقاد ؟؟؟ خدا به دور !!!!!!!!![نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند]

فائزه

روزگار غریبی ست ...

کلاش

اقا ..یه خبرهایی شنیده بودیم آمدیم اینجا یه چیزهایی هم دیدیم! مبارکه انشا’الله شدیدا دعا بفرمایید

سمیرا

الان فقط حمایت قاطعانه ضرغامی لازمه.همین

فاطمه

چی شد که همه حمله ور شدند سمت نود! یکی روشنم کنه!

یاسر سماوات

سلام [گل] جالبه، نمی‌دونستم آخوندی 22 سالشه![چشمک]