بهت حسودیم می‌شه مرد!...

از صبح آمدم، نشستم و زل زدم به این عکس. انگاری یکی دستش را می‌برد داخل دلم و همه چیز را به هم می‌پیچاند. ضعف می‌کنم.

عکس: آژانس عکس ایران

بهت حسودیم می‌شه مرد! همون وقتی که تو حرم امام رضا دیدمت. داشتی صحن آزادی را بدون این‌که کسی بشناستت گریه می‌کردی و می‌رفتی. شاید اون آدمایی که از سر محبت و اخلاص، قبولی زیارتشون و گرفتن حاجاتشون رو در این می‌دونن که برسن به ضریح و پر و پای زائرای آقا رو لگد کنن. اگه بدونن این ضریح خوشگل رو حضرت‌عالی طراحی کردی و ساختی، می‌یان دستت رو می‌بوسن.

بهت حسودیم می‌شه مرد! که این‌قدر با تواضعی و خاکی. در ذهنم می‌آید طرف چند ماهه داره چند تا آیتم رادیو و تلویزیونی اجرا می‌کنه و از همه توقع عرض ارادت و ... داره و بدون عینک دودی بیرون نمی‌ره.

نگاهت می‌کردم. رفتی کنار در ورودی حرم ایستادی و تکیه زدی به دیوار. دستات می‌لرزید. یادم اومد که تابلو عصر عاشورا رو همین دستا خلق کرده.

بهت حسودیم می‌شه مرد! به ایمانت. به اعتقادت. به دستات. به چشمات که جز زیبایی نمی‌بینن.

خدا رو شکر. خدا رو صدهزار مرتبه شکر که کار شما به سفارش و تلفن و فامیل و خواهرزاده و برادرزن و ... ربطی نداره که طرف با یه دست خط و تلفن و سفارش بیاید کاری را بکند که شما می‌کنی.

بهت حسودیم می‌شه مرد! که می‌دونی چه کار کنی. و حالا ضریح می‌سازی برای امام حسین. برای کربلا... خوش به حال دلت مرد. ناز سیبیل‌های مردونت استاد. دلم می‌خواد بوسه بزنم به دست و بازوت و بگم دعام کن مرد!

/ 15 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کویرسبز

استاد فرشچیان؟؟؟ آرزو دارم روزی مثل اون بشم و این استعدادمو جوری پرورش بدم که نتیجه استعدا و صاحبش بشه مثل اون پرورش بدم

...

لینک مطلب شما در طلبه بلاگ http://talabeblog.ir/n-1762.html

جستار

غیر از هنر که تاج سر آفرینش است دوران هیچ منزلتی پایدار نیست طليعه ي بهار تذكار هنر بي بديل آفريدگار و تكرار الطاف بيكران پروردگار را صمیمانه شاد باش مي گويم .

مجید سعدآبادی

___________________________________________ ________________________________________[گل] بهار تنها باز کردن چمدانی پر از شکوفه و شبنم است نه ماه پیش بدون آنکه سفری رفته باشیم آن را بستیم ___________________________________________ ________________________________________[گل] سلام دوست ادیب با شعری جدید به روزم

طلیعه

عيد مبارك. اميدوارم شاد و سلامت باشي در كنار عزيزانت [گل]