سان شاین، جنس چینی اوریجینال و دیگر هیچ...!

دختربچه‌ی دبستانی صندوق‌دار تازه از مدرسه برگشته و آمده بود پیش مادرش(شاید هم خاله‌اش) پشت صندوق. مقنعه‌ی صورتی‌اش را برداشته بود و موهای مشکی‌اش را از پشت با کش بسته بود.

به ستاره گفتم چی می‌خوری؟ شانه‌ای بالا انداخت و گفت: «فرقی نداره... هرچی گرفتی». سرستون منوی روی دیوار سان شاین بود. دو هزار تومان. اشاره کردم. سرش را به چپ تکانم داد یعنی خوبه.( یا به زبان خودمان هوبه). به صندوق‌دار که مشغول پرسیدن ماوقع شیطونی‌های امروز دخترش شاید هم دخترخواهرش در مدرسه بود گفتم:«لطفا دوتا ساین شاین». گفت:«بفرمایید تو سالن می‌یان سفارشتونو می‌گیرن». سالن را با پارتیشن از محوطه جلویی مغازه جدا کرده بودند. هفت هشت میز اکثرا دو نفره در محوطه جلویی بود و دوبرابرش در محیط پشتی پارتیشن. یکی از میزهای دونفره‌اش را که پشتی هم نداشت و باید به دیوار تکیه می دادی، انتخاب کردیم و نشستیم. بعد از چهار پنج دقیقه یکی آمد با ظاهری شبیه سربازها و منو را گذاشت جلوی رویمان. سان شاین 3500 بود. ستاره گفت: «رو دیوار که دو هزارتومن زدید!» طرف با تغیر گفت:« آخه این قسمت کافی شافه! گرون تر از بیرونه...» گفتم:« بیرون یعنی خیابون یا اون جلو...» گفت:«اون جلو». ستاره نگاه کرد. من هم نگاه کردم. آمدیم قسمت جلویی و به میمنت و مبارکی دو لیوان سان شاین خوردیم.
نتیجه گیری: ما از این تجربه نتیجه می‌گیریم که مغازه‌دارها هرکاری دلشان بخواهند می‌کنند. فقط کافی است تصمیم بگیرند. هزاران بهانه و توجیه است. از محیط کافی شاف!  گرفته تا بیان این که دیروز در جمهوری طرف قسم می خورد این جنس چینی اوریجیناله نه جنس چینی تقلبی.

 

عکس: اینترنت

 

/ 7 نظر / 5 بازدید
سحر

هر روز بامداد ..... لحظه ای چند آرنج خود را بر درگاه پنچره آسمان بگذار و دیده بر چهره پروردگار خویش بدوز سپس با تصویری از این دیداركه در دلت نقش بسته است نیرومند و استوار برای روبرو شدن با یک روز دیگر به پیش رو. سلام دوست نازنين کلبه قشنگی داری منم با نامه ای عاشقانه از حکیم بزرگوار دکترشریعتی به روزم درضمن بالاخره تونستم آموزش فال قهوه رو تو وبلاگم قرار بدم ..در کنار اون لینک مجموعه بی نظیر60فیلم ترسناک و آموزش ماساژ هم گذاشتم ..خوشحالم که با کمک دوستای خوبم بالاخره موفق شدم ..راستی دوست داشتی سربزن من که خوشحال میشم این رفت و آمد ادامه داشته باشه و دوستای خوبی برای هم باشیم...روز پائیزی قشنگی رو پیش رو داشته باشی مهربون

ماندگار

نوش جان. ما نمی گیم چرا تعارف نکردید چون بخیل نیستیم و می گیم نوش جان. نه که فکر کنید حسودیمون شد ها، نه، فقط می گیم نوش جان!

ساره

گفتي كباب و كباب شد دلم . . . البته سان شاين نميخورم !!

حامد.ش

خب دلم براي ساعتها نشستن نزد تو و گفتن و شنيدن از گذشته و آينده تنگ شده امير... گور باباي "حال". سپيدبخت شی!

فرید صلواتی

اینبار نمی خواهم بخوانی مرا ، فقط می خواهم گوشم کنی[ناراحت]

محمد

سلام این چی چی شان که گفتی یعنی شی؟