انبوهی انسان...

خرید امسالم از نمایشگاه کمتر از سال‌های گذشته بود. شاید به اين خاطر ‌که ذهنم درگیر رمانی جدید بود که نویسنده‌اش جسارت‌های فراوانی به خرج داده بود. رمانی که یکی از نویسنده‌های ایرانی مقیم خارج نوشته است. راجع به آن خواهم نوشت.
اما کتاب"باران خلاف نیست"از کوروش علیانی، که ادای دینی است به حضور در جلسه‌های حاج اسماعیل دولابی(ره). دیشب یک صفحه‌اش را خواندم. آن قدر لذت بردم که وقتی برای خانم‌گل هم خواندم چند دقیقه‌ای راجع به کنایه‌اش صحبت کردیم. وقت کردید٬ نگاهی بیندازید.
 بار اول که رفتم نمایشگاه دائم حس می‌کردم که کسی صدایم می‌زند، دنبال صدا که می‌رفتم٬ انبوهی انسان می‌دیدم که سابقه‌ی آشنایی‌مان به هنگام تصدیق امر الهی برمی‌گشت. اگر حواسم نبود، تنه می‌خوردم. که بارها خوردم. نمایشگاه بین واژه‌ها و انسان‌ها می چرخید و هرکسی خاطره‌ای را جستجو می‌کرد. شاید علت شلوغی هرساله همین باشد ما که نمی‌دانیم. بدانیم هم فرق نمی کند. به قول شاعر: بگذریم! دلت چطوره؟  

/ 9 نظر / 6 بازدید

سايت ‌«مبارزين» در دادسراي عمومي

حميد

تنه می‌خوردی يا تنه می‌زدی؟! می‌دونی که ....

محدثه

سلام٬ آقا اين آقا حميدتون خوب همرو اذيت می کنن ها! الميررا می گفت از اصلی تريت دلايلش ساندويچ های نمايشگاست از زيارتتون مسرورم يا علی

متين رحماندوست

سلام . خبر دارين آقای بوترابی مدير عامل پرشين بلاگ بازداشت شده؟ خبرش رو در سايت بازتاب که البته در ايران فيلتره ديدم

سعيد کيائی

من نمايشگاه امسال را اينطور نديدم. !

مريم

سلام قبلاْ هم وصف اين کتاب رو شنيدم اما..... اينجا تو ولايت ما کتاب پيدا نميشه شما بخونيد به ما هم تعريف کنيد

....

«روی ماه خداوند را ببوس» فوق العاده بود. تقريبا از صفحه ۱۰۲ به بعدش اين من نبودم که می خوندم قالب روحم انقدر کوچيک بود که با پشت سر گذاشتن هر کدوم از کلمات نفسم می‌گرفت...