گل...

می‌روی و کنار گل‌ها می‌نشینی. شیطنت می‌کنم و می‌گویم: «لااقل یک جای دیگر می‌نشستید که شما را اشتباه نگیرم.» دلبری می‌کنی و جواب می‌دهی : «باغبان گل خودش را پیدا می‌کند، حتی اگر میان گلستان باشد.» گفتم:«پس باید بترسم از باغبان‌نماها، که خدای ناکرده حسد نبرند به ...» چیزی نمی‌گویی.
اجازه می‌خواهی برای زلف بر باد سپردن. می‌دانم بر سر دلم چه می‌آید، ولی می‌گویم باشد. موهای تو و باد، سمفونی را آغاز می‌کنند. چشم‌هایم را می‌بندم. دست‌هایم را باز می‌کنم. الحمدالله رب العالمین. و خدا را بین خودم و خودت حس می‌کنم. کلمه‌ها را به یاری می‌گیرم و حرفی عاشقانه می‌زنم. نمی‌دانم چرا دوست دارم تمام این حرف‌ها را همین‌طور که چشم‌هایم بسته است بگویم. اما طاقت نمی‌آورم.
چشم در برابر چشم. و لمس دست‌ها که اتصال می‌دهد ریشه‌ی ما را در خاک، پیش مادرمان، زمین!
رب اشرح لی صدری. ویسرلی امری. 
 

عکس:سعید عباسی

/ 33 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه

یاد این شعر افتادم: همه چيز را مثل موهات به باد بسپار دلت را به من يادت نرود مال منی!...

پلخمون

... و انا لله و انا اليه راجعون!

نجمه پريدری

سلام. خوشحالم که برای من مصداق «و احلل عقده من لسانی » شدين! چه عجب... يه چيزی بگم؟ يه حسه «غريب» و «قريب» بهم دست داد وقتی «نظرات» و «متن» رو خوندم!؟

ساره گودرزي

بالاخره دست به قلم شديد و خوب نگاشتيد مثل هميشه موفق باشيد

صالح فروم

http://www.salehforum.com سايتی برای همه چيزی که شما احتياج داريد! هرچيزی که بخوايد توی سايت ما هست. ايميل ۲۰۰۰۰ کاربر اينترنت ايرانی معرفی وبسايت و وبلاگ خودتون محيطی دوستانه و دوست داشتنی! از همه شما و کسايی که اين صفحه رو می خونن دعوت می کنم يه بار هم که شده سری به اين سايت بزنيد. شايد مشکلات شما در اينترنت و خيلی چيزاي ديگه با ديدن اين سايت رفع بشه. امتحانش مجانيه!

تسنيم

حيف!... دير رسيدم انگار...

مريم

شب تاريک و بيم موج و گردابی چنين هائل...کجا دانند حال ما سبکباران ساحلها

مريم

از صداقت نوشته هاتون ترسيدم نمی دونم چرا خيلی ساده و قابل لمس نمی دونم تو شون يه حس پاک هست ...

حاجي

گفتم كامنت بذارم برادر كه فكر نكني يه وقت اون ماهي‌گيره من بودم!