اول باید ملتفت بشوی...

دستت که خون می‌آید به‌دو می‌روی آب می‌کشی. چرا؟ این‌جور یادت داده‌اند. یادت داده‌اند که خون را نباید نگاه کرد. نباید دست زد. باید با آب هم‌راهش کنی تا برود. خوب هم می‌گویند. خون چیز کمی نیست. خون آدم چیز کمی نیست. کسی که زیاد نگاهش به خون آدم بیفتد یک وقت دیدی اصلا به هم ریخت.نمی‌گویم حتما ولی می‌گویم یک وقت دیدی این طوری شد.

این خون البته خونی که پشه می‌خورد نیست. پشه روی دستت نشست، خونت را خورد، رفت یک چرخ زد یک ساعت بعد برگشت، زدی کشتیش،دستت خونی شد، پاک است. نیست؟

منظور از خون جان است. دیده‌ای می‌گویند خونت را می‌ریزم؟ منظورش خون که نیست، جان است. اگر کسی، کسی را بی‌گناه بکشد، یا گناهش به اندازه‌ی کشتن نباشد و بکشد، انگار همه را کشته. من را کشته، تو را کشته، پدرت را کشته، بچه‌ات را کشته، آشنا را کشته، غریب را کشته، مومن را کشته، کافر را کشته، همه را کشته. کشتن انسان اصلا بد است. هرکس که باشد. این را اول خوب باید ملتفت بشوی، بعد حالا ببینی آن که کشتند حسین علی بود یا کس دیگر. این را اول باید ملتفت بشوی. 

از ادای دین کوروش علیانی به حاج اسماعیل دولابی

 

/ 13 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مسابقه وبلاگ نویسی عاشورا

برای شرکت در مسابقه وبلاگ نویسی ولاء با موضوع عاشورا به نکات زیر توجه کنید: ۱- فرم ثبت نام را در قسمت ثبت نام سایت تکمیل کنید. ۲-از موضوعات ارائه شده در قسمت توضیح مسابقه حداقل یک پست و حداکثر درباره تمامی آنها در وبلاگ خود پست منتشر نمایید. زمان ثبت نام فرصت ثبت نام از تاریخ 9/10/87 لغایت 23/10/87 مصادف با شروع محرم لغایت پانزدهم محرم الحرام در پایان به 14 پست برگزیده 14 سفر کربلا تقدیم یم شود

نگارنده

از آستین طبیبان هزار خون بچکد گرم به تجربه دستی نهند بر دل ریش ...

جیرجیرک

سلام جناب اقای اسماعیلی و بعد مبارک باشه خبرهای جدیدی که شنیدیم به سلامتی وسعادت

ماندگار

سلام. خوبید؟ به این نتیجه رسیده ام که ما چقدر دوست مشترک داریم. حالا چرا؟ اگر گفتید...

ساره

چه تعابير تامل برانگيزي . . .

Milad

سلام دوست عزيز وبلاگ قشنگي داشتي اگه دوست داشتي به منم سر بزن تازه وبلاگم درست كردم. خوشحالم ميكني.

خورشید

مژده به رییس جمهور نام محسن احمدي در فهرست حاميان اكبر گنجي! حمايت گسترده اصلاح طلبان از محسن احمدي بي دليل نيست http://khorshidnewspaper.blogfa.com