آقاجان...!

سلام آقاجان! ایامی است که این قلم برای شما نچرخیده است اما خدا گواه است که دلم پیش شما بوده است و خدا کند همیشه باشد. آقاجان دلگرمی ما یاد شماست. همین که حس می‌کنم هوای ما را دارید می‌شوم یک پارچه شور و شعف.

 

آقاجان! دورتان بگردم. عنایتی کنید که این دل پرسودا و ناآرام در راهی که شما صلاح می‌دانید آرام شود.

آقاجان! گرفتار بهانه و توجیه‌های مردمانی شدیم که دغدغه‌شان با نانی حل می‌شود و گمان نمی‌برند که آهی که برآید پاگیر است و تاوانی سخت دارد.

آقاجان! رها کرده‌ایم خودمان را در کویر بی‌خیالی و بی‌باوری. روزمره شدیم. کار غیر‌عادت کنیم،گم می‌شویم. شما نظری کنید که از خاکستری بودن و دنیای بدون رنگ بیرون بیاییم. که چه بیرون آمدنی باشد آن که با نظر شما انجام شود.

آقاجان! چه روزهایی است  این روزها...

آقاجان...!

/ 8 نظر / 5 بازدید
آقاجان

بی کلامی طی کنیم بهتر است آقاجان...

پریدری

هر کی گرفتاری داره ذکر ابالفضل می گیره نداره هیچ راهه چاره ذکر ابالفضل می گیره...

مهتاب ترین

هر کس روزنه ایست به سوی خداوند... اگر اندوهناک شود... اگر به شدت اندوهناک شود...

انفرادی

... آتشم را سرد کردی سینه ام را گرم کن بار دیگر باید اسماعیل را قربان کنم صبح فردا می روم تا قفل زندان بشکنم چند اینجا خویش را سرگرم زندانبان کنم ناخدا، ما را در این کشتی تمسخر می کنند یا بگو طوفان بیاید یا بگو طوفان کنم وقت مستی نیست شاید نوبت هشیاری است ورنه بی پرواست شمشیرم اگر عریان کنم من ته چاه و برادر گرگ و دنیا تاجرند ریسمان خلق پوسیده است؛ اطمینان کنم؟ ...

محسن

من سعی کردم با لحن خودت بخونم چقدر این آقا جان گفتنت حال داد بهم

ناشناس

يك شب مردي در خواب ديد دارد كنار ساحل همراه با خدا قدم مي‌زند. روي آسمان صحنه‌هايي از زندگي او صف كشيده بودند. در همه آن صحنه‌ها دو رديف ردپا روي شن‌ها ديده مي‌شدكه يكي از آن‌ها مال مرد بود و ديگري مال خدا. وقتي يكي از صحنه‌ها از جلوي چشم‌ش گذشت، ديد كه بيشتر از يك جفت ردپا ديده نمي‌شود. او متوجه شد كه اتفاقاً در اين صحنه سخت‌ترين دوره زندگي‌اش را گذرانده. اين موضوع او را ناراحت كرد و به خدا گفت: «خدايا! تو به من گفتي كه در تمام اين راه با من خواهي بود، ولي حالا متوجه شدم كه در سخت‌ترين دوره زندگي‌ام، فقط يك جفت ردپا ديده مي‌شود. سردر نمي‌آورم كه چه‌طور درست در لحظاتي كه به تو احتياج داشتم، تنهايم گذاشتي؟» خداوند جواب داد: «من تورا دوست دارم و هرگز ترك‌ت نخواهم كرد. دوره امتحان و رنج، يعني همان دوره‌اي كه فقط رد يك جفت پا را مي‌بيني، زماني است كه من تو را در آغوش گرفته بودم.»

تسنیم

آقاجان! گرفتار بهانه و توجیه‌های مردمانی شدیم که دغدغه‌شان با نانی حل می‌شود و گمان نمی‌برند که آهی که برآید پاگیر است و تاوانی سخت دارد. آقاجان! رها کرده‌ایم خودمان را در کویر بی‌خیالی و بی‌باوری برای ما که خسته ایم و دل شکسته ایم نه، ولی برای عده ایی، چه خوب شد نیامدی!...

شکوفه یاس

گاهی باید دلتنگی هایمان را هم صیقل دهیم. گاهی باید دل را تراشید و خراشید از هر چه آلاینده اش ساخته است و به گوهر اصلش رسید که ناب باشد آنوقت بهتر بدانیم برای چه دلمان می گیرد و پر پر می زند دلم گرفته ای دوست هوای گریه با من!