باران خلاف نیست...

اصیل باش. اول و آخر کلمه همین است. اصالت داشته باش تا از بی‌رنگی دربیایی. اگر اصل باشی اگر «اورژینال» باشی تازه می‌فهمی بازار و اعتبار داشتن یعنی چه. برند می‌شوی. آن وقت همه شاخص‌هایت ملاک می‌شود. اصیل که باشی خودت هستی. آویزان چهار نفر آویزان‌تر از خودت نمی‌شوی که اشتباهی اعتباری پیدا کردند اما چون اصالت ندارند جوهر خودنویس‌شان ماندگار نیست. یعنی اصلا خط و ربطی ندارند که بخواهند جایی چیزی از خودشان یادگار بذارند. اصیل که باشی دولت‌ت می‌شود دولت پاینده. شانه‌هایت می‌شود شانه‌های کوه و تکیه‌گاه آدم‌‌هایی که قسمت و مقدر است تو پشتیبان‌شان باشی.
اصیل که باشی سینه‌ات می‌شود دریا. دیگر ناله نمی‌کنی هر بدی و زشتی هم که ببینی اجر و منزلت‌ت بالاتر می‌رود. البته اذیت می‌شوی اما از وجودت چیزی کم نمی‌شود. آدم‌هایی که اصالت ندارند زیاد شده‌اند. گرگ‌ند. با بازی روزگار لباس آدم پوشیده‌اند. چند نسل دیگر دوباره گرگ می‌شوند. هرچند حالا هم از دریدن، بنا به خو و خصلتشان، بنا به اصالت گرگی‌‌شان ابا ندارند. تیکه‌ای گیرشان بیاید و چنگال‌شان برسد پوزه‌شان خونی می‌شود.
اصیل که باشی، آدمی. انسانی. مصداق کسانی می‌ِشوی که ایمان آورده‌اند از آن ایمان‌های درست و حسابی. آن وقت ببین دنیا چه رنگی می‌شود. اصیل که باشی از خودت حظ می‌بری. چی بهتر از این؟

/ 6 نظر / 4 بازدید
علی

اصیل که باشی، آدمی. انسانی. از خودت حظ می‌بری. چی بهتر از این؟ کیف کردم رفیق .

م.سادات

سلام. مطلب درستی است اما این که چه جوری اصیل باشیم و ملاک های اصیل بودن چیست ؟ جای ابهامه . خیلی از آدما دوست دارن اصیل باشن تا تکیه گاه خوبی برای دیگران باشن اما نمی دونن چه جوری ؟ روش و الگو بسیار مهمه کاش به اون هم اشاره کنید .ممنون

آقا طیب

خووب

جستار

اين چه رنجِ بی‌سرانجامی‌ست که غمگين‌ترين کلماتِ آسمان حتی شفانويسِ اين ترانه‌ی تشنه نمی‌شوند!؟

معصومه صبور

اصالت؛ از گمشده امروز اکثریت گفتید استاد! زیبا بود واقعا..سپاس