برای بابای پارسا...

حمید از دوستان و همکاران تازه یافته و دیرآشنای من است.
"پارسا"یش امروز وارد 114 روزگی‌اش می‌شود.
می‌خواستم حرف‌هایی را به او بگویم. این‌جا می‌نویسم برای باباها و پارساها....

گفتی که هرشب برایش کتاب می‌خوانی. گوش می‌کند و حتی موقعی که قطع می‌کنی ناراحت می‌شود. خیلی خوب است. کتاب خوب است. هرچند در این سال‌ها نام کتاب برایم عجین شده با اتاق تاریک و نمور پیرمردی است یزدی، که عمرش را وقف کتاب کرد. در تنگ‌دستی کامل مرد در حالی که بسیار دارا و دانا بود. بگذریم پیشنهادش را که داده‌ام و تو عملی کرده‌ای آن را. برای پارسا "قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب" بخوان. بگذار بداند.
هرچند دانستن آدم را زود بزرگ می‌کند و پرده‌ها را پایین می‌اندازد و تاوان سختی می‌گیرد از آدمی . اما چه باک! پدران ما هم این راه را رفته‌اند. تاوانش را هم داده‌اند. بازی به نوبت است.
گفته‌ام بارها،  نمی‌شود دیگر برای بچه‌ها از شفافیت سهراب خواند و خیال نازک نیما. سوال برایشان می‌شود و دل نمی‌دهند به تناقض. که بیرون رنگ، رنگ دورویی و نفاق است و در کتاب اشاره به دانه‌های دل مانند دانه‌های انار. اما برایش بخوانید که بداند کلمه‌ها از خدا آمده‌اند تا ما آرام بگیریم.
برای پارسا حتما شبها لالایی بخوانید. یک سبک. یک آهنگ. یک شعر. یک شعری که هرشب تکرار شود. بگذارید در گوشش بپیچد و در آن جایی از ذهن که همه چیز برای مدت طولانی باقی می‌ماند، محفوظ شود. بگذارید این لالایی فرداروزی به دادش برسد و بشود ملجا و پناه خستگی‌هایش. آن موقع مردی شده است کامل و جاافتاده. بگذارید آن وقت که مرد است و دلش سخت گرفته، از همان گوشه‌ی ذهنش، لالایی به خاطرش بیاید و گوشه چشمی تر کند و بارش سبک شود و شانه‌هایش استوار.
آخر لالایی برایش بخوانید قصه تنهایی مردی تنها را که باآبرو است نزد خدا و ستون زمین. آن وقت خودش یاد می‌گیرد خدا را به چه کسانی قسم دهد و می‌فهمد طعم توسل شیرین است.

 یادش دهید بی‌محابا عاشق شود
عمرش دراز باد و تنش سلامت. سایه‌ات بر سرش مستدام....

پارسا

پ.ن:

عکس ارسالی از طرف پارسا

/ 15 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حبس غم

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

فرید صلواتی

دقت کردید ما ملت به چه چیزای مهمی دقت می کنیم ؟ مثلا...[ناراحت]

یار جوان صدر

سلام دوست من وبلاگ شما در حلقه وبلاگی یاران صدر ثبت شد. در صورت تمایل نداشتن به حضور در این حلقه وبلاگی، با گذاشتن کامنت، مدیر سایت را مطلع کنید . در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری از فعالیتهای این حلقه در دنیای مجازی به اطلاع شما می رسد. منتظر نظر شما هستم.

مکث

امیر خان سلام. این نشانی تازه مکث هست.

حبیب

سلام مطالبت جالب بود از وب منم بازديد ميكنيد

حمید

http://atweb.ir/parsa2.jpg [چشمک]

محمد آرمند

حاجاقا دعوتتون کردیم/ منت بذارید. یا علی http://tameasal.blogfa.com/post-328.aspx

یار جوان صدر

سلام به شما یار صدر عزیز 14خرداد امسال امام موسی صدر 82 می شود.82 سالی که 32 سال آن در اسارت گذشته است. ما جوانان ایران، امروز نام امام موسی صدر را از زندان فراموشی و غربت آزاد می کنیم تا فردا از اسارت لیبی رهایش کنیم. برای سهیم شدن در این بزرگداشت می توانید از محصولات طراحی شده یاران صدر در وبلاگ یا سایت خود استفاده کنید و یا در صورت تمایل یک پست از وبلاگ خود را به 14خرداد و تولد امام موسی صدر اختصاص دهید. در ضمن از شما دعوت می شود در روز تولد امام موسی صدر با مراجعه به سایت یاران صدر در جشن تولد مجازی امام شرکت کنید. منتظر حضور گرم شما هستیم.

افخم

ممنون به خاطر پیشنهاد روی ماه خدا را ببوس...

افخم

ممنون به خاطر پیشنهاد روی ماه خدا را ببوس...